Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (09.08.2020)

OGŁOSZENIA (09.08.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (09.08.2020)

 

  1. Trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę, dlatego do 13 sierpnia gromadzimy się o godz. 20. 00 na godzinnej adoracji i modlitwie różańcowej łącząc się duchowo z pielgrzymami zanosząc do Boga osobiste i wspólnotowe intencje.
  2. We czwartek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w procesji różańcowej ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. wieczornej.
  3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia 100 rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas również okazją do modlitwy za Ojczyznę. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  4. Tego dnia o godz. 12.00, w Kościele Garnizonowym, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Turzyńskiego - zostanie odprawiona Msza ś w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego.
  5. We wtorek dnia 4 sierpnia cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca  i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości. Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby tego dnia po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie. Wszystkim z serca błogosławię,

    Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – dlaczego należy wypowiedzieć konwencję stambulską? Również przeczytamy o Siostrach kapucynkach, które pomagają dzieciom mającym trudny start w życie. W tygodniku „Niedziela“ – bycie chrześcijaninem nigdy nie było i nie jest łatwe. Ono wciąż zobowiązuje i stawia przed nami nowe wyzwania. Zapraszamy do lektury.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Łukasza Wojewodę. Wieczny odpoczynek…