Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (16.08.2020)

OGŁOSZENIA (16.08.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (16.08.2020)

 

1. Liturgia Słowa z dzisiejszej Niedzieli zachęca nas, abyśmy nigdy nie wątpili w dobroć Boga. Otwierajmy się na tę dobroć w każdym czasie, również w trakcie urlopu, wakacji, wypoczynku. Pamiętajmy, aby podziękować Bogu za każdy dar Jego miłości.

2. 18 sierpnia przypada rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Romana Kotlarza. W tym dniu w całej diecezji będziemy modlić się o rychłe wyniesienie na ołtarze tego kapłana, którego proces beatyfikacyjny został rozpoczęty. Uroczysta Msza św. w tej intencji będzie sprawowana we wtorek o godz. 17:00 w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Pelagowie. Zapraszamy serdecznie.

3. Dziś przeprowadzimy zbiórkę do puszek, jako gest solidarności z poszkodowanymi podczas eksplozji materiałów wybuchowych w Bejrucie. Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. Zachęcamy do otwarcia serca dla potrzebujących pomocy.

4. Zarówno Gość Niedzielny jak i Niedziela szeroko rozpisują się na temat zwycięstwa polskiego oręża nad nawałą bolszewicką w 1920 roku. Bardzo gorąco zachęcamy do lektury.

5. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Janinę Chołuj. Wieczny odpoczynek…