Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA 23.08.2020

OGŁOSZENIA 23.08.2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (23.08.2020)

 

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej. Zapraszamy na Mszę św. codziennie o 7. 00 i 18. 00.

2. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17. 45. Tego dnia Msze św. o godz. 7. 00, 10. 00 i 18. 00.

3. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – o nowych zadaniach i koniecznych zmianach, jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o Jasnej Górze i Matce Bożej, która nas wszystkich jednoczy.

4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ryszarda Kroczewskiego. Wieczny odpoczynek…