Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (30.08.2020)

OGŁOSZENIA (30.08.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (30.08.2020)

 

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego we wtorek o godz. 8. 00. Zapraszamy dzieci, rodziców i wychowawców. Spowiedź jutro od 17. 00.

2. Przed nami pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela. września. W czwartek adoracja od g. 17. 00, podczas której będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek okazja do spowiedzi św. i adoracji wyjątkowo od godz. 17. 00 ze względu na wcześniejszy ślub. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 7. 00. A w przyszłą niedzielę adoracja do Rodziny Różańcowej o godz. 8. 00.

3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12. 45 poświęcenie przyborów szkolnych, tornistrów i plecaków.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w środę – 2 września o 18. 30. Obecność obowiązkowa.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, która odbędzie się 13 września - w czwartek, 3 września o godz. 19 w kościele.

6. Taca w przyszłą niedzielę będzie zbierana na cele Caritas Diecezji Radomskiej. Więcej o działalności Caritas przeczytamy w gablocie przed kościołem.

7. Zapraszamy scholę młodzieżową w poniedziałek na 19. 00, natomiast schola dziecięca ma swoje pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę o 11. 00.

8. Jest już nowa księga intencji na rok 2021. Można przyjść, by zapisać swoje intencje.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – o psalmach, w których jest nie tylko dziękczynienie, uwielbienie Boga, ale przede wszystkim zawarte jest Twoje życie. Przeczytamy także o wspaniałej świętej – o Matce Teresie z Kalkuty. Tygodnik „Niedziela” przypomina o odpowiedzialności za dziedzictwo, jakiemu na imię Polska. Dla dzieci mamy nowy numer „Małego Gościa”, a w nim naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Elżbietę Nowak i Mariana Figurę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..