Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (06.09.2020)

OGŁOSZENIA (06.09.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (06.09.2020)

 

 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 18. 00 będzie sprawowana w intencji małżeństw oczekujących potomstwa. Będziemy modlić się i prosić Dobrego Boga Ojca o wszelkie łaski i pomyślność dla rodziców i jeszcze Wasze nienarodzone dzieci. Dlatego zapraszamy gorąco Was na tę Eucharystię.

 2. Co roku zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Pozyskane środki są przekazywane na misje. Do piątku możemy więc przynosić ten zużyty sprzęt i składać po prawej stronie kościoła za ogrodzeniem.

 3. W najbliższą niedzielę, 13 września o godz. 10.00 ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św., natomiast 15 września o godz. 18. 00 bierzmowanie. Dlatego w piątek spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych o godz. 16. 15, dla bierzmowanych zaś o 17. 15.
   
 4. W najbliższą niedzielę gościć będziemy o. Zbigniewa Ptaka, paulina, który będzie głosił kazania na temat przeżywania Mszy św.

 5. Przyszła niedziela to 13 września. Procesja fatimska po Mszy św. o godz. 18. 00. Zapraszamy do wspólnego różańca.

 6. Zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i formacyjnego. Z uwielbieniem, modlitwą i śpiewem zaprasza zespół “Jak Najbardziej”. 12 września (sobota), godz. 19.30, parafia bł. Annuarity na Michałowie.

 7. Jest już nowa księga intencji na rok 2021. Można przyjść, by zapisać swoje intencje.

 8. Kancelaria parafialna jest czynna każdego dnia od 8. 00 do 9. 00. Dodatkowo także w pon, środę i piątek od 16. 30 do 17. 30. W pierwsze piątki miesiąca sprawy kancelaryjne załatwiamy rano.

 9. W budżecie obywatelskim na rok 2021 jest projekt z naszego osiedla dotyczący poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych przy Przedszkolu Publicznym nr 24. Gorąco zachęcamy do głosowania na ten projekt. Należy wejść na stronę internetową – konsultacje.radom.pl i oddać swój głos na projekt nr 55 w zakładce - powyżej 400 tysięcy złotych.

 10. Dzisiaj i przez najbliższy tydzień prosimy o podpisanie się pod obywatelskim projektem ustawy “Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. “parad równości”. SĄ to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenie wynikające z ideologii LGBT, projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotne, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Wpisujemy imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr pesel i składamy swój podpis. Karty znajdziemy na stolikach za ławkami.

 11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – o szkolnych lekcjach religii. Przeczytamy ponadto o św. Grzegorzu, który żył w czasach wielkiego kryzysu kościoła na przełomie starożytności i średniowiecza. Tygodnik „Niedziela”  przypomina nam, że parafia ma być drugim domem. Dla dzieci mamy nowy numer „Małego Gościa”, a w nim naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny.

 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Zbigniewa Stępnikowskiego. Wieczny odpoczynek…