Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (13.09.2020)

OGŁOSZENIA (13.09.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (13.09.2020)

 

 1. Dzisiaj ostatnia grupa dzieci o godz. 10. 00 przystąpi do I Komunii św., natomiast we wtorek o godz. 18. 00 bierzmowanie.

 2. Procesja fatimska dzisiaj po Mszy św. o godz. 18. 00. Zapraszamy do wspólnego różańca.

 3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Msze św. o 7. 00 i 18. 00; o godz. 15. 00 Droga Krzyżowa.

 4. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii św. W czwartek o 18. 45 zapraszamy na próbę, natomiast do spowiedzi przychodzimy w piątek o 16. 30.

 5. W piątek, 18 września o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowania do przyjęcia
  I Komunii Świętej w roku 2021. Zapraszamy na to spotkanie tylko rodziców.

 6. Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki. Egzamin wstępny – informacyjny 28 września (poniedziałek) od godz. 9.00. Nauka w Studium trwa 5 lat.

 7. Coroczna pielgrzymka do Wysokiego Koła dla Rodziny Różańcowej 3 października. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 8. 00. 

 8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. Tygodnik „Niedziela” w swych artykułach ukazuje, że lewicowi działacze przystąpili do ataku. Zagrożenie dzieci przez ideologię LGBT staje się coraz poważniejsze. Jest też do nabycia powakacyjne wydanie „Misyjne Drogi”.

 9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Bogdana Dziupińskiego i Stanisława Wólczyńskiego. Wieczny odpoczynek…