Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (27.09.2020)

OGŁOSZENIA (27.09.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (27.09.2020)

 

 1. Dzisiaj gościmy misjonarza z Afryki, z Kamerunu – ks. Mirosława Bujaka. Okażmy serce i życzliwość wspierając duchowo i materialnie misyjne dzieło Kościoła.

 2. We wtorek święto Świętych Archaniołów. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła o godz. 17. 30. A w piątek pamiętajmy, by podziękować Panu Bogu za naszego Anioła Stróża.

 3. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła w sobotę, 3 października. Wyjazd o 8. 00 sprzed kościoła.

 4. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w salkach pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci od klasy 4 oraz młodzieży, którzy chcą dołączyć do spotkań Oazy.

 5. Młodzież klas ósmych, która pragnie otrzymać sakrament bierzmowania, zapraszamy dzisiaj wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne o godz. 17. 20.

 6. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17. 15. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

 7. Przed nami pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela października.

 8. W piątek sakrament pokuty i adoracja od g. 15. 00. Dzieci klas IV przystępują do spowiedzi od 17. 15. Pierwszosobotnie nabożeństwo po Msze św. porannej.

 9. Adoracja dla rodziny różańcowej 04 października o 8. 00.

 10. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Franciszka, patrona naszych Sióstr Zakonnych. Msza św. w intencji naszych Sióstr i o nowe powołania do tego zgromadzenia o godz. 8. 30. Wieczorem różaniec poprowadzą Siostry, a my otoczmy nasze Drogi Siostry modlitwą, życzliwością i życzeniami.

 11. W niedzielę, 4 października o godz. 15.00 Msza Święta z poświęceniem różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. wraz z rodzicami.

 12. Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie modlitewne w „Szkole Modlitwy”. Rozpoczniemy od wprowadzenia w modlitwę uwielbienia. Rozpoczęcie w najbliższą niedzielę o 19. 00 katechezą, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – o tym, że Aniołom nie jest obojętne, co dzieje się z człowiekiem. Tygodnik „Niedziela” przypomina św. Ojca Pio, jednego z najpopularniejszych świętych. Książki poświęcone jego osobie wypełniłyby po brzegi kilka bibliotek. Wydawać by się mogło, że wiemy o nim wszystko, ale czy na pewno? W najnowszym „Małym Gościu“ – plakat z modlitwą – „Pod Twoją obronę“.

 14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Elżbietę Grunt. Wieczny  odpoczynek…