Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (04.10.2020)

OGŁOSZENIA (04.10.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (04.10.2020)

 

  1. Dziś pierwsza niedziela października. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17. 15. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

  2. Dzisiaj pierwsze powakacyjne spotkanie modlitewne w „Szkole Modlitwy”. Rozpoczniemy od wprowadzenia w modlitwę uwielbienia. Początek godz. 19. 00.

  3. Rycerze Kolumba zapraszają dzisiaj wszystkich mężczyzn do „Męskiego różańca”. Modlitwa rozpocznie się w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej Mszą ś o godz.15.00.

  4. Dzisiaj o godzinie 18.00 rozpoczyna się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w kościele Chrystusa Nauczyciela na Plantach. Cały program na stronie parafialnej i w naszej gablotce.

  5. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18. 00. Ks. Sławomir Czajka przybliży nam postać i duchowość tej Świętej.

  6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali XX Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków. Zbiórka na ten cel po Mszach św. List Episkopatu zapowiadający ten Dzień można znaleźć na stronie parafialnej i w gablocie.

  7. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz działalności apostolskiej i ewangelizacyjnej Stolicy Apostolskiej.

  8. Zapraszamy do parafialnego chóru. Dzielmy się swoim talentem muzycznym. Próby w piątki o 19. 00.

  9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – o św. Franciszku, który rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie Kościół. Tygodnik „Niedziela” przypomina, że różaniec to idealna forma modlitwy dla wszystkich. W najnowszym „Małym Gościu“ – plakat z modlitwą – „Pod Twoją obronę“.

  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Elżbietę Salamońską i Annę Podsiadło. Wieczny  odpoczynek…