Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (11.10.2020)

OGŁOSZENIA (11.10.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (11.10.2020)

 

  1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z  tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę Waszej życzliwości.

  2. We wtorek, 13 października, ostatnia procesja fatimska z modlitwą różańcową po Mszy św. wieczornej. Wyjątkowo tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17. 15. Przynieśmy z sobą lampiony.

  3. Również 13 października rozpoczniemy nowennę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Za niespełna dwa tygodnie Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej do przeprowadzania aborcji. Będziemy modlili się, by sędziowie z odwagą stanęli na straży prawa do życia i godności dzieci zabijanych z powodu niekorzystnej diagnozy prenatalnej. Rokrocznie śmierć w wyniku aborcji eugenicznej ponosi ponad 1100 dzieci.

  4. W środę Dzień Edukacji Narodowej. Naszymi modlitwami otoczymy nauczycieli, katechetów i wychowawców. Różaniec o 17. 15 w ich intencji.

  5. 15 października będziemy przeżywać Dzień Dziecka Utraconego. Jest on poświęcony pamięci wszystkich zmarłych dzieci. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy różańcowej wszystkich rodziców, którzy przeżyli śmierć dziecka wraz z całymi rodzinami i wszystkich ceniących wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

  6. Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu jeszcze przez miesiąc październik przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki 2020/21. Należy zgłosić się w poniedziałek, wtorek lub środę do siedziby Studium, ul. Prusa.

  7. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17. 15. Wszystkich serdecznie zapraszam.

  8. Na bocznych ołtarzach i z tyłu za ławkami znajdziemy karteczki do wypominek. Zabierzmy je do domu, wypełnijmy i przynieśmy do zakrystii bądź kancelarii. Modlitwa za naszych Drogich Zmarłych ukazuje prawdę, że miłość jest silniejsza niż śmierć, a Bożego miłosierdzia potrzebują wszyscy.

  9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – film na DVD „Ziemia Maryi” – piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza. Tygodnik „Niedziela” zawiera wspomnienia o niezwykłym 15-latku bł. Carlo Acutis.