Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (18.10.2020)

OGŁOSZENIA (18.10.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (18.10.2020)

 

 

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17. 15. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

  2. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Od 2 miesięcy posługuje na misjach w Kenii i Tanzanii nasza Parafianka Magda Kowalik. Prosimy Boga, aby misjonarze mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię.

  3. Wszyscy, którzy pragną, by imiona i nazwiska swoich zmarłych były wypomniane podczas nadchodzących dni – Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego i w listopadzie mogą zamówić wypominki codziennie po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii. Zachęcamy, by wypisywać wypominki razem z dziećmi. Uczą się one w ten sposób troski i modlitwy za zmarłych. Prosimy również o dopisywanie w wypominkach zmarłych kapłanów, którzy nam służyli. W ten sposób wyrażamy im naszą wdzięczność. Będziemy na cmentarzach uczestniczyć Eucharystiach i by ułatwić Wam przystępowanie do Komunii św. i zyskanie odpustów za zmarłych – spowiadamy  codziennie w czasie Mszy św. porannej i wieczorem od 17. 15.

  4. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za prezent dla Parafii w postaci Figury Matki Bożej Fatimskiej.

  5. Do 29 października można brać udział w konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania parku Gołębiów. Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa, ponieważ ten projekt dotyczy naszego środowiska.

  6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – o budowaniu wspólnoty parafialnej, jej zadaniach ewangelizacyjnych. Ponadto znajdziemy fragment autobiografii niedawno zmarłego Ks. Piotra Pawlukiewicza. Tygodnik „Niedziela” przytacza wspomnienia o człowieku, który wyprzedził swój czas – o św Janie Pawle II.

  7. Drodzy Siostry i Bracia

W związku ze stanem epidemii, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia oraz życia wiernych Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św.:

  • osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym;
  • osobom z objawami infekcji.

Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz o odpowiednim dystansie nie mniejszej niż 1,5 m od siebie. W trudnej sytuacji stanu epidemii wspólnie dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i całej Służbie Zdrowia za troskę o nasze zdrowie i życie. Chrześcijanin przyjmuje każde doświadczenie życiowe w duchu wiary i stara się o to, aby przeżywać je w łączności z Ofiarą Chrystusa. Pomocą w takim przeżywaniu trudnych sytuacji jest zawsze modlitwa. Ponawiam prośbę o to, aby w każdą niedzielę,  po każdej Mszy Świętej, odśpiewane zostały suplikacje „Święty Boże” w intencji uproszenia Bożego miłosierdzia dla świata i oddalenie epidemii koronawirusa.  W tych dniach bardzo proszę o szczególne zwrócenie uwagi na osoby chore, samotne i w podeszłym wieku, które mogą doświadczać wielu trudności. W duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego pospieszmy im z konkretną pomocą.

+ Henryk Tomasik, Biskup Radomski

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności – Zofię Kusztal, Sylwestra Kutkiewicza i Marię Szczerbińską. Wieczny odpoczynek...