Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (25.10.2020)

OGŁOSZENIA (25.10.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (25.10.2020)

 

  1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Wszystkich serdecznie zapraszamy o godz. 17. 15.

  2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

  3. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o 7. 00, 10. 00 i 18. 00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

  4. Za naszych zmarłych parafian celebrować będziemy Eucharystię 1 i 2 listopada o 10. 00. Tradycyjnie już 2. XI o godz. 18. 00 zapraszamy rodziny tych zmarłych, którzy odeszli do Domu Ojca w bieżącym roku.

  5. Wszyscy, którzy pragną, by imiona i nazwiska swoich zmarłych były wypomniane podczas nadchodzących dni – Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego i w listopadzie mogą zamówić wypominki codziennie po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii.

  6. Dziś po raz ostatni sprawowana jest Msza św. o 20. 00. Powróci ona  w pierwszą niedzielę marca.

  7. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc w zakresie pozyskiwania potencjalnych dawców-ozdrowieńców COVID-19. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

  8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy odpowiedź na pytanie – czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy też wyłącznie błędem ludzkim? W Tygodniku „Niedziela” przeczytamy, że pandemia ujawniła w jak ekstremalnych warunkach działa nasza służba zdrowia, a także jacy my jesteśmy, gdy czujemy się zagrożeni. Dla dzieci jest nowy numer „Małego Gościa“. Nasze Siostry zapraszają do lektury swojego pisma pt. „Rewerzanka“. Znajdziemy w nim m.in. artykuł naszej Siostry Przełożonej Wiesławy – Jak być uczniem św. Franciszka?