Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (1.11.2020)

OGŁOSZENIA (1.11.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (01.11.2020)

 

 1. Dzisiaj Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych. Ta uroczystość uświadamia nam, że świętość jest dla każdego z nas.

 2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, Komunii św., wypominek. W naszym kościele jutro sprawujemy trzy Msze Święte o 7. 00, 10. 00 i 18. 00.

 3. Tradycyjnie już 2. XI o godz. 18. 00 zapraszamy rodziny tych zmarłych, którzy w  bieżącym roku odeszli do Domu Ojca.

 4. W związku z zaistniałą sytuacją w Ojczyźnie nasza Parafia włącza się w „Różaniec do Granic Nieba”. Poprzez przebłaganie Boga za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone - pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Konsekwencje stają się coraz bardziej widoczne i dotykają nas coraz bardziej. Dlatego od dziś aż do 8 listopada o godz. 17. 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna nasza modlitwa i zachęta do pokuty. To ogólnopolskie wydarzenie modlitewne jest po to, żeby zmienić bieg historii, powstrzymać zło i wymazać skutki naszych grzechów. Gorąco całą wspólnotę parafialną prosimy o włączenie się w to wspólne wołanie do Nieba codziennie o 17. 00.

 5. Wyjątkowo przez najbliższy tydzień modlitwa połączona z wypominkami po Mszy św. porannej.

 6. Wszyscy, którzy pragną, by imiona i nazwiska swoich zmarłych były wypomniane podczas nadchodzących dni – Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego i w listopadzie, a także przez cały rok  mogą zamówić wypominki codziennie po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 15. 00. Możliwość spowiedzi również od godz. 15. 00. Dzieci klas IV przystępują do sakramentu pokuty o godz. 17. 00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej.

 8. Za tydzień będzie obchodzony XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej. Jest to kraj, który od wielu lat doświadcza wojny, głodu i prześladowania. Zechciejmy wspomóc ich swymi modlitwami i ofiarami.

 9. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w niedzielę, 8 listopada, aby wziąć udział w „Męskim różańcu”. Modlitwa rozpocznie się w kościele Św. Kazimierza przy ul. Głównej Mszą św. o godz.15.00, po której wyjdziemy procesyjnie na ulicę, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć naszą Ojczyznę Matce Bożej.

 10. Za tydzień w niedzielę o godz. 19. 00 kolejne spotkanie w Szkole Modlitwy. Gorąco zapraszamy i polecamy. Na stronie parafialnej będzie transmisja z tego modlitewnego spotkania.

 11. Nasz kościół jest piękny, zadbany, czysty i w miarę możliwości ukwiecony. Siostra Emilia dba o estetykę, czystość i dekoracje kwiatowe - za co Jej dziękujemy. Z serca składamy podziękowanie również wszystkim, którzy przekazują ofiary na kwiaty. A można je składać do puszki z napisem “Ofiara na kwiaty” znajdującej się w stoliku za ławkami.

 12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą. Tygodnik „Niedziela” przypomina nam, że każde życie jest ważne. Dla dzieci jest nowy numer „Małego Gościa“.

 13. Przy drzwiach wejściowych są umieszczone dozowniki z wodą święconą. Wchodząc czy wychodząc z kościoła podstawiamy swą dłoń, a woda święcona sama na nią spłynie. Dziękujemy za dobry pomysł i za zasponsorowanie.