Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (08.11.2020)

OGŁOSZENIA (08.11.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (08.11.2020)

 1. Dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej. Jest to kraj, który od wielu lat doświadcza wojny, głodu i prześladowania. Zechciejmy wspomóc ich swymi modlitwami i ofiarami.

 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie naszego Radomskiego Seminarium Duchownego.

 3. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby wziąć udział w „Męskim różańcu”. Modlitwa rozpocznie się w kościele Św. Kazimierza przy ul. Głównej Mszą św. o godz.15.00, po której wyjdziemy procesyjnie na ulicę, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć naszą Ojczyznę Matce Bożej.

 4. Dzisiaj o godz. 19. 00 kolejne spotkanie w Szkole Modlitwy. Gorąco zapraszamy i polecamy. Na stronie parafialnej będzie transmisja z tego modlitewnego spotkania.

 5. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Teraz również nasza Polska potrzebuje jedności, zgody i modlitwy. Msza św. za Ojczyznę o godz. 10. 00.

 6. W naszym kościele przez cały listopad codziennie wypominki o godz. 17. 30. Polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii.
    
 7. W związku z aktualną sytuacją w Polsce i nowymi wymogami bezpieczeństwa wszystkie Msze św. i nabożeństwa są transmitowane przez naszą parafialną stronę internetową. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni nosząc maseczki i zachowując odpowiedni dystans.

 8. Pandemia, zachorowania, kwarantanna pomnożyły ludzkie dramaty, samotność; spowodowały zerwanie więzi i relacji. Nie zamykajmy się na bliskich, przyjaciół, sąsiadów. Bądźmy dla siebie otwarci, pełni ciepła i życzliwości. Nieśmy sąsiedzką pomoc. Gdyby byli wśród nas parafianie potrzebujący duchowej czy materialnej pomocy proszę o kontakt telefoniczny bądź osobisty.

 9. Dzisiaj z „Gościa Niedzielnego polecamy artykuł dokładnie wyjaśniający, co oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Tygodnik „Niedziela” przypomina nam o odpowiedzialności za wypowiadane słowa, które wyniszczają duszę. W nowym numerze „ Misyjnych Dróg“ przeczytamy o misjonarzach w kontekście ich troski o miejscowych ludzi i naturalne środowisko.

 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Stefana Hankiewicza, Marka Przybysza i Czesława Włodka. Wieczny odpoczynek...