Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (22.11.2020)

OGŁOSZENIA (22.11.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA (22.11.2020)

 

  1. Dziś obchodzimy nasze patronalne święto – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Wieczorem o 17. 30 zaśpiewamy nieszpory z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”.

  2. W środę na Mszę św. o godz. 7. 00 zapraszamy Rodzinę Adopcyjną Dziecka Poczętego.

  3. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas. Msze św. roratnie sprawować będziemy o godz. 6. 00. Niech to będzie nasze wspólne przygotowanie do Narodzenia Pańskiego – to dobry czas dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomyślmy również o przygotowaniu bądź zakupie lampionów.

  4. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki. Siostry zakonne - w związku z aktualną sytuacją pandemii - serdecznie zapraszają po opłatki do zakrystii. Ofiary zebrane są przeznaczone na utrzymanie naszych Sióstr, którym z serca dziękujemy  za ich piękną posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej.

  5. W naszym kościele w listopadzie o godz. 17. 30 modlimy się za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy jeszcze przez ten tydzień.

  6. Prezydent naszego miasta przypomina, że do końca listopada trwa Powszechny Spis Rolny. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez internet. W przypadku pytań i wątpliwości można zadzwonić na infolinię spisową. Numer jest podany w gablocie przed kościołem – 22 279 99 99.

  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć? Tygodnik „Niedziela” zachęca nas szukania odpowiedzi – czym dla nas, katolików, są sakramenty, czy widzimy w nich przestrzeń działania samego Boga? W „Małym Gościu” dzieci znajdą płytę z piosenkami Magdy Anioł i piosenkę roratnią „Kiedyś wino i chleb”.

  8. Jest też do nabycia piękny kalendarz na nowy rok 2021 - „Święci na trudne czasy”. Cena 6 zł.

  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Józefa Molgę, Józefa Majchrzaka i Marcina Kaczmarczyka. Wieczny odpoczynek...