Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (29.11.2020)

OGŁOSZENIA (29.11.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU (29.11.2020)

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Cały ten rok duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy częściej uczestniczyli w Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

  2. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 6. 00, a już o 5. 30 śpiewać będziemy Godzinki. Dzieci zapraszamy do salek na bułkę. Przynieśmy lampiony, by na zakończenie każdej Mszy Świętej zanieść Boże światło z błogosławieństwem do domów.

  3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 17. 00, bo pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.

  4. W piątek będzie okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najśw. Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 15 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi w czasie trwania adoracji. Dzieci klas czwartych przychodzą o godz. 17. 15.

  5. W piątek o 6. 00 i w niedzielę o 10. 00 modlić się będziemy za naszą Siostrę Barbarę.

  6. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej. A w niedzielę adoracja dla Rodziny Różańcowej.

  7. Za tydzień w niedzielę dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

  8. Ponownie mamy okazję włączyć się w piękne dzieło Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabywając świece, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Od jutra można nabywać te świece po Mszach świętych.

  9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – początek cyklu adwentowego pt. „Objawiło się życie”. Ponadto dodatek specjalny w postaci kalendarza ściennego na 2021 r. W Tygodniku „Niedziela” przeczytamy wywiad przeprowadzony przez naszego parafianina Krzysztofa Tadeja z ks. Józefem Hernogą na temat Bożego Szaleńca – ks. Marcelego Prawicę, wieloletniego misjonarza. W „Małym Gościu” dzieci znajdą płytę z piosenkami Magdy Anioł i piosenkę roratnią „Kiedyś wino i chleb”.

  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Mirosława Dygasa i Zofię Parszewską. Wieczny odpoczynek...