Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (6.12.2020)

OGŁOSZENIA (6.12.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU (06.12.2020)

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

 2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę Wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratniej codziennie o godz. 6. 00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Jarosław Kędzia, oblat Maryi Niepokalanej. Otoczmy księdza rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania.

 4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6. 00, 10. 00 i 18. 00.

 5. W kruchcie kościoła i w zakrystii można nabyć świece Caritasu i opłatek na stół wigilijny.

 6. Osoby samotne, starsze i schorowane czekają na ludzką życzliwość i pomoc. Prosimy o zainteresowanie się tymi, którzy mieszkają obok nas, a którzy przeżywają różnego rodzaju cierpienia i niedogodności. Proszę o zgłaszanie adresów osób, którym moglibyśmy pomóc przed Świętami.

 7. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

 8. W przyszłą niedzielę o 14. 00 Msza św. z poświęceniem medalików dla dzieci klas trzecich.

 9. Kolejna Szkoła Modlitwy w niedzielę 13 grudnia o godz. 19. 00. W ramach formacji przygotowującej do bierzmowania szczególnie zapraszamy młodzież i rodziców.

 10. Chrzty w święta Bożego Narodzenia o godz. 12. 45.

 11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – druga część cyklu adwentowego pt. „Objawiło się życie”. W Tygodniku „Niedziela” odnajdziemy zachętę do częstej i dobrej spowiedzi św.

 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Mariana Duszę, Tadeusza Kijewskiego i Andrzeja Wesołowskiego. Wieczny odpoczynek...