Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA(13.12.2020)

OGŁOSZENIA(13.12.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU (13.12.2020)

 1. Rekolekcje adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy - dzięki refleksji nad Słowem Bożym, sakramentowi pojednania - niech przygotują nas do głębszego przeżywania Świąt. Proszę, abyśmy swoje obowiązki ułożyli tak, by móc skorzystać z tego daru łaski. Otoczmy modlitwą Ojca Jarosława, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, naszego rekolekcjonistę.

 2. Msze św. z naukami jutro, we wtorek i w środę o 6. 00, 9. 00 i 18. 00.

 3. W najbliższym tygodniu codziennie będziemy spowiadać od godz. 17. 00, rano natomiast bezpośrednio po Roratach. Nie odkładajmy spowiedzi.

 4. Do wtorku prosimy o zgłaszanie chorych. Pragniemy - 16 grudnia w środę wyspowiadać chorych naszej Parafii.

 5. Dzisiaj o 14. 00 Msza św. z poświęceniem medalików dla dzieci klas trzecich.

 6. Kolejna Szkoła Modlitwy również dzisiaj o godz. 19. 00. W ramach formacji przygotowującej do bierzmowania szczególnie zapraszamy młodzież i rodziców.

 7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.

 8. W drugi dzień Świąt o godz. 10. 00 Msza św. w intencji małżeństw zawartych w bieżącym roku 2020. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 9. Papież Franciszek ogłosił Rok 2021 – rokiem św. Józefa. To patron Kościoła świętego, ojców i dobrej śmierci. Codziennie po Mszy św. będziemy wzywali orędownictwa św. Józefa.

 10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – przeczytamy o sekretach autoportretu Matki Bożej z Guadelupe, wobec których nauka jest bezradna. Tygodnik „Niedziela” uczy nas,  jak być wdzięcznym za to, co się ma. Wyrządzamy sobie krzywdę, gdy skupiamy się na tym, czego nam brak, a nie doceniamy darów, które otrzymaliśmy. Chcemy zmieniać świat, ale najpierw musimy odmienić siebie.

 11. Kochani Parafianie! Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że nadchodzące Boże Narodzenie będzie inne niż dotychczas. Inaczej także będzie wyglądała „wizyta duszpasterska”. Napisaliśmy do Was list, w którym dokładnie wyjaśniamy aktualną sytuację naszej Parafii i jak będzie przebiegała tegoroczna kolęda. W najbliższych dniach trafi ten list do Waszych pocztowych skrzynek. Pragniemy dotrzeć do każdej rodziny i do każdej samotnej osoby, do Waszych mieszkań i domów. Gdyby jednak zdarzyło się, że przez nieuwagę lub pomyłkę list nie dotarł do Was - to będzie można go wziąć bezpośrednio z kościoła.

 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Emila Kacprzaka i Marka Kuklińskiego. Wieczny odpoczynek...