Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (20.12.2020)

OGŁOSZENIA (20.12.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU (20.12.2020)

 

  1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Spowiadać będziemy codziennie na Roratach i wieczorem od 18. 00 – 20. 00.

  2. W czwartek – ostatnie Roraty. Poświęcimy szopki, figurki do żłóbka, sianko i świece Caritasu. Gorąco zapraszamy na godz. 6. 00. Pan już blisko!

  3. Dzieci, które niemalże codziennie uczestniczą w Roratach przygotowały kartki świąteczne dla osób samotnych, dla seniorów. Bardzo prosimy o podanie nam adresów właśnie takich parafian, którym moglibyśmy przekazać te kartki z życzeniami.

  4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy wszystkich parafian i gości na Pasterkę.

  5. Przed Pasterką o 23. 30 zapraszamy na wspólne kolędowanie ze schola młodzieżową.

  6. Jak co roku zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do konkursu na najładniejszą szopkę. Prace wykonane własnoręcznie przynosimy do kościoła do 6 stycznia. 10 stycznia w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.45 będzie rozstrzygnięcie konkursu.

  7. Chrzty w pierwszy i drugi dzień Świąt o 12. 45.

  8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej. Tygodnik „Niedziela” pomaga nam zrozumieć - po co jest Kościół. W najnowszym „Małym Gościu” – stajenka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia oraz dostęp online do filmu animowanego „Największy z cudów”.

  9. Kochani Parafianie! Mamy nadzieję, że już trafił list do Waszych domów i dokładnie przeczytaliście, jak będzie wyglądała tegoroczna „kolęda”. Zapraszamy Was wszystkich na Eucharystię w Waszej intencji w oznaczonym dniu i godzinie. Być może są jeszcze pośród nas Parafianie, do których ten list przez nieuwagę lub pomyłkę nie dotarł – prosimy więc o zabranie go ze sobą i zapoznanie się z jego treścią. Znajdziemy go na stoliku za ławkami.

  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Mirosławę Segień, Adama Ziębę, Wandę Krzesińską i Zygmunta Andrzeja Grzyba. Wieczny odpoczynek...