Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - BOŻE NARODZENIE (25.12.2020)

OGŁOSZENIA - BOŻE NARODZENIE (25.12.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA BOŻE NARODZENIE 2020

 

  1. Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest Miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

  2. Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy, aby świętowanie Bożego Narodzenia ożywiło wiarę i umocniło miłość, napełniło ufnością. Niech pomnoży cierpliwość w znoszeniu ograniczeń i wszelkich przeciwności obecnego czasu. Niech bliskość Boskiego Dzieciątka, Matki Najświętszej i św. Józefa umocni na to wszystko, co przyniesie ze sobą Nowy Rok Pański 2021. Życzymy prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

  3. Dziś i jutro po południu kościół będzie otwarty, abyście mogli przyjść z dziećmi do szopki, do Nowonarodzonego Syna Bożego. To dobra okazja do modlitwy i przekazywania dzieciom wiary.

  4. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na KUL.

  5. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. W czasie każdej Eucharystii będzie okazja, by małżonkowie odnowili  swoje przyrzeczenia małżeńskie, stanowiące fundament ich życia.

  6. A po niedzieli zaczynamy “kolędowanie”. Gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców poszczególnych bloków w wyznaczonym dniu i godzinie na wspólną Eucharystię w Waszej intencji. Niech to modlitewne spotkanie wzbudzi i ożywi w nas ducha jedności, gorliwości i wzajemnej miłości.

  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – dodatek specjalny: litania do Dzieciątka Jezus. Przeczytamy również o świętych, którym malutki Jezus pozwolił wziąć się na ręce. Tygodnik „Niedziela” odpowiada na pytanie - jak wyglądało dzieciństwo Jezusa? Co jadł, gdzie mieszkał, jak się ubierał i do jakiej klasy społecznej należała Jego rodzina. Gorąco zapraszamy do świątecznej lektury. Cena tygodników wynosi po 10 zł.