Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (27.12.2020)

OGŁOSZENIA - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (27.12.2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY (27.12.2020)

  1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

  2. We czwartek, 31 grudnia, podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które będziemy celebrowali o godz. 17. 00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną oraz o oddalenie pandemii. Natomiast na Mszy Świętej o godz. 18. 00 odśpiewamy dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy”.
  1. Nowy Rok - 1 stycznia - rozpocznijmy w imię Boże. To uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

  2. W pierwszą sobotę stycznia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej.

  3. Rodzinę Różańcową zapraszamy na comiesięczną adorację w najbliższą niedzielę o godz. 8. 00.

  4. Przypominamy o konkursie szopek. Przynosimy je do 6 stycznia. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 10 stycznia po Mszy św. o godz. 12. 45.

  5. Już jutro rozpoczynamy parafialne „kolędowanie”. W liście, który otrzymaliście zawarte są wskazówki dotyczące naszych modlitewnych spotkań dla mieszkańców poszczególnych bloków. Najważniejsza jest Wasza obecność na Mszy św. sprawowanej w Waszej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - jutro o godz. 9. 00 mieszkańców bloku Andersa 1, wieczorem na 18.00 parafian z bloków Etiuda 1 i 2. Mamy nadzieję, że w dobie pandemii ta forma kolędowania przyniesie nam błogosławieństwo i zapewni bezpieczeństwo. W kolejne dni będziemy spotkać się według podanego Wam planu o godz. 9. 00 i 18. 00. Rozkład Mszy św. dla poszczególnych bloków znajduje się również w gablocie przed kościołem.