Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (10.01.2021)

OGŁOSZENIA (10.01.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO (10.01.2021)

  1. Obchodzone dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego.

  2. U nas Chrzest św. jest udzielany podczas Mszy św. za parafian o godz. 10. 00. Przypominamy, że przygotowaniem do chrztu jest obowiązkowa katecheza dla rodziców i chrzestnych w I lub III czwartek miesiąca o godz. 19.00. Chrzestni powinni być wierzący i praktykujący. Wybierając imię dla dziecka pamiętajmy o Jego świętym patronie w Niebie.

  3. Podziękujmy dziś wieczorem na modlitwie za dar Chrztu św., za naszych rodziców i chrzestnych.

  4. W tym tygodniu kończymy nasze „kolędowe” Eucharystie. W sobotę o godz. 18. 00 będziemy sprawować Mszę św. za wszystkich naszych sympatyków. Gorąco zapraszamy.

  5. W przyszłą niedzielę o godz. 10. 00 będzie sprawowana Msza św. - zamówiona przez nasze Siostry Franciszkanki - w intencji wszystkich darczyńców. Poprzez tę Eucharystię Siostry pragną podziękować i wyrazić swą wdzięczność za wszelką życzliwość i okazywaną Im pomoc.

  6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12. 45 zapraszamy wszystkie dzieci na jasełka przygotowane przez dzieci naszej Parafii pod kierunkiem Siostry Agaty.

  7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” – specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze św. Józefem. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o ludziach, którzy decydują się na zmianę swego życia, czyli nawracają się. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „Misyjne Drogi”.

 

Słowo Księdza Biskupa Marka Solarczyka

Moi Drodzy! W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu. Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie. Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia.

Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was,  z wami i dla was. Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.

 

Wasz

+ biskup Marek