Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (17.01.2021)

OGŁOSZENIA (17.01.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (17.01.2021)

  1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

  2. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej miłości.

  3. Wczoraj zakończyliśmy nasze „kolędowe spotkania przy Ołtarzu” sprawując codziennie, za Drogich nam Parafian, Msze Święte. Raz jeszcze dziękujemy Wam za obecność, wspólną modlitwę i złożone ofiary. Za wszystkich, którzy nie zdołali dotrzeć do kościoła w wyznaczonym terminie będzie celebrowana Eucharystia przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18. 00. Zapraszamy.
     
  4. Dzisiaj o godz. 10. 00 będzie (była) sprawowana Msza św. - zamówiona przez nasze Siostry Franciszkanki - w intencji wszystkich darczyńców. Poprzez tę Eucharystię Siostry dziękują i wyrażają swą wdzięczność za wszelką życzliwość i okazywaną Im pomoc.

  5. Dziś po Mszy św. o godz. 12. 45 zapraszamy wszystkie dzieci na jasełka.

  6. Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku wznawiamy spotkania grup młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich kandydatów i rodziców na Mszę św. 24 stycznia na godz. 11. 30 oraz na katechezę - 30 stycznia o godz. 10. 00.

  7. Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W tej nadzwyczajnej sytuacji niedziela 24 stycznia br. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.

  8. Dziś w „Gościu Niedzielnym” – jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary. Tygodnik „Niedziela” przypomina, że w dzisiejszym świecie szalejącego ateizmu jedynym liczącym się świadectwem prawdziwości naszej wiary jest wspólne trwanie w niej – czyli jedność. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „Misyjne Drogi”.