Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (24.01.2021)

OGŁOSZENIA (24.01.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (24.01.2021)

  1. Dziś, zgodnie z zapowiedzią, przeżywamy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Ten kraj nawiedziło trzęsienie ziemi; są zabici, ranni i ogromne zniszczenia materialne. Naszą odpowiedzią jest modlitwa za Chorwatów, a przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę do puszek.

  2. Ingres Księdza Biskupa Marka Solarczyka, w środę, 27 stycznia, będą transmitować: telewizja Trwam, Radio Plus Radom i telewizja Dami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem mediów. Początek o godzinie 11. 00.

  3. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne 30 stycznia o godz. 10. 00.

  4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Piotr Durasiewicz i Marianna Figarska. Wieczny odpoczynek…

  5. Dziś w „Gościu Niedzielnym” – jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości. Tygodnik „Niedziela” zachęca nas do czytania Pisma Św. Przeczytamy również o tym jak ludzie 200 lat temu nie radzili sobie z epidemiami, gdyż nie było wtedy jeszcze szczepionek. W najnowszym „Małym Gościu” – dodatek specjalny – podstawka pod smartfona.

  6. Na koniec słowo Ks. Biskupa Ordynariusza:

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 27 stycznia br. o godz. 11.00 odbędzie się mój ingres do katedry radomskiej. Chcąc zachować wszelkie normy sanitarne podczas sprawowania tej liturgii, liczba uczestników będzie bardzo ograniczona. Wielu z Was będzie łączyło się tylko duchowo oraz będzie mogło włączyć się we wspólnotę modlitwy poprzez przekaz medialny. Jest mi bardzo przykro, że w tak ważnym dla naszej społeczności dniu nie będziemy mogli wszyscy zgromadzić się w katedrze. Proszę o zrozumienie i wyrażam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy mogli przeżyć osobiście wspólnotę wiary i modlitwy podczas Mszy Świętych w każdym z dekanatów. Bóg ofiarował nam ten czas, abyśmy wspólnie odkrywali Jego Tajemnice i spotykając się w naszych parafiach, grupach formacyjnych, wspólnocie kapłańskiej i życia konsekrowanego budowali wspólnotę Kościoła Radomskiego. Dla każdego z Was przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa i proszę o modlitewne wsparcie mojej posługi pasterskiej wśród Was i dla Was.

Wasz biskup Marek