Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (31.01.2021)

OGŁOSZENIA (31.01.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (31.01.2021)

 1. We wtorek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. o godz. 7. 00, 10. 00 i 18. 00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msza św. za nasze Siostry ze Zgromadzenia Córek Świętego Franciszka Serafickiego o godz. 7. 00.

 2. Przypominamy Wam, Drodzy Rodzice, o możliwości ofiarowania swojego dziecka Matce Bożej. Cudownie mieć Maryję za Matkę. Na czym polega i jak przeprowadzić ten akt ofiarowania można przeczytać w folderze, który znajdziecie na stoliku za ławkami. Weźcie do domu, przeczytajcie i zróbcie to, co dla dziecka okaże się błogosławieństwem i szczęściem.

 3. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. To dzień imienin naszej Siostry Organistki. Eucharystia w Jej intencji będzie sprawowana w piątek o 7. 00 i w niedzielę o godz. 10. 00.

 4. We czwartek adoracja i modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne    i misyjne o godz. 17. 00.

 5. Przed nami I piątek miesiąca. Adoracja i spowiedź św. od godz. 15. 00. Dzieci z klas czwartych zapraszamy na godz. 17. 15.

 6. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej.

 7. W przyszłą niedzielę o 8. 00 adoracja dla Rodziny Różańcowej.

 8. Za tydzień w niedzielę, podczas Mszy św. o 12. 45, poświęcimy modlitewniki dla dzieci klas trzecich. Prosimy, by rodzice przyszli 15 minut wcześniej. Po tej Eucharystii odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami w kościele.

 9. Również za tydzień w niedzielę w kościele św. Łukasza na Józefowie o godz. 15. 00 “Męski Różaniec”. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby wspólnie, modlitwą w „Męskim Różańcu” dać świadectwo wiary i modlić się o ustanie pandemii, a także za nasze rodziny, Ojczyznę i Kościół w Polsce.

 10. Kolejne spotkanie w cyklu „Szkoła Modlitwy” w niedzielę 7 lutego o godz. 17. 00. Tematem tego spotkania będzie – medytacja. Serdecznie zapraszamy.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli – Zofia Siekiera i Alfred Jędrys. Wieczny odpoczynek…

 12. Dziś w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy odpowiedź – dlaczego tysiące mężczyzn i kobiet zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych?  Natomiast w Tygodniku „Niedziela” przeczytamy  jak wygląda życie za kratami zakonnymi. Zapraszamy również do czytania czasopisma naszych Sióstr pt. „Rewerzanka”. W dzisiejszym numerze znajdziemy świadectwo naszej s. Agaty.