Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (18.07.2021)

OGŁOSZENIA (18.07.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (18.07.2021)

  1. Za tydzień w niedzielę 25 lipca wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. To Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W tym dniu zachęcamy do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie. Na wspólny różaniec za naszych Dziadków i Osoby starsze zapraszamy za tydzień o 17. 30.

  2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Wrzucając dobrowolną ofiarę wspieramy “Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”.

  3. Na stoliku za ławkami znajdziemy listę poparcia dla inicjatywy ustawodawczej “Stop LGBT”. Złóżmy swój podpis i wypełnijmy tę listę, bo nie można tolerować w demokratycznym państwie prawnym, wyszydzania wartości religijnych pod płaszczykiem wolności zgromadzeń, co miało miejsce na paradach równości poprzez chociażby parodię Mszy Świętej czy profanację świętych dla katolików wizerunków.

  4. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Za tydzień - niedziela 25 lipca będzie obchodzona jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach. Zebrane ofiary przekażemy poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

  5. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” Ojcowie Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. W Tygodniku „Niedziela” przeczytamy o ustanowionym przez Papieża Franciszka Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych. W specjalnym orędziu Ojciec św. zwrócił uwagę na cudowny dar relacji seniorów z wnuczkami.   Zapraszamy do lektury.

  6. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca - Janina Brodowska. Wieczny odpoczynek...