Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (25.07.2021)

OGŁOSZENIA (25.07.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (25.07.2021)

  1. Dziś przeżywamy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zachęcamy do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie. Na wspólny różaniec za naszych Dziadków i Osoby starsze zapraszamy o 17. 30.

  2. Dziś dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach. Zgodnie z zapowiedzią jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Wychodząc z Kościoła złóżmy swą ofiarę.

  3. Zaraz po Mszy św. poświęcenie pojazdów. Pomodlimy się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Wrzucając dobrowolną ofiarę wspieramy “Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km           na środki transportu dla misjonarzy”.

  4. Odwołujemy zapowiadaną pielgrzymkę do sanktuariów Sudetów, a gorąco polecamy dwudniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów - św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski - 26-27 sierpnia. Koszt pielgrzymki z noclegiem i wyżywieniem – 200 zł. Zapisy w zakrystii.

  5. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. W Tygodniku „Niedziela” przeczytamy o tym, że Pana Boga możemy spotkać i odkryć Jego miłość w drodze na Jasną Górę, do Santiago, ale również na Woodstocku.    Zapraszamy do lektury.