Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (01.08.2021)

OGŁOSZENIA (01.08.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (01.08.2021)

  1. Dziś rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.

  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, i sobota miesiąca sierpnia.

  3. W czwartek adoracja o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne o godz. 17. 00.

  4. W piątek adoracja od 15. 00 – 17. 00. Do spowiedzi zapraszamy rano o 7. 00 i od 17. 30 . O godz. 17. 00

  5. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej.

  6. 6 sierpnia, w święto Przemieniania Pańskiego wyrusza kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. U nas Msze św. o 7. 00 i 18. 00. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Codziennie modlić się będziemy w intencji pielgrzymów. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów.

  7. Polecamy dwudniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów - św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski - 26-27 sierpnia. Koszt pielgrzymki z noclegiem i wyżywieniem – 200 zł. Zapisy w zakrystii.

  8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – kto i czego może się nauczyć od św. Proboszcza z Ars – Jana Vianneya. W Tygodniku „Niedziela” przeczytamy, że pamięć o polskich bohaterach nie powinna ograniczać się jedynie do śpiewanych patriotycznych pieśni. Nasi przodkowie zostawili nam przykład umiłowania Ojczyzny. Jest również do nabycia nowy numer „Misyjnych Dróg”. Zapraszamy do lektury.

  9. W minionym tygodniu odszedł do Pana Włodzimierz Zieliński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...