Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (29.08.2021)

OGŁOSZENIA (29.08.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (29.08.2021)

 1. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego. Msza Święta ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym o godz. 8. 00.

 2. Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania 2 września w czwartek po Mszy św. wieczornej. Na to spotkanie prosimy również rodziców. Przypominamy, że bierzmowanie w naszej parafii 10 września o godz. 18. 00.

 3. W pierwszy czwartek miesiąca września adoracja w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17. 00. Eucharystią o godz. 18. 00 rozpoczniemy nowy rok pracy duszpasterskiej, dlatego zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne – Liturgiczną Służbę Ołtarza, schole, chór, oazę dziecięcą, młodzieżową i Domowy Kościół, neokatechumenat, Ojców Ministrantów, Rycerzy Kolumba, koła misyjne, lektorat świecki, Legion Maryi i KŻR, wspólnotę św. Michała Archanioła. Po Mszy św. spotkanie w salce dla rodziców kandydatów, ministrantów i lektorów.
     
 4. Pierwszy piątek miesiąca to wspaniała okazja, by wyspowiadać się i z Panem Bogiem rozpocząć rok szkolny. Adoracja i spowiedź św. od godz. 15. 00. Dzieci klas IV i V przychodzą o 17. 00, VI i VII od 16. 00, klasy VIII i młodzież o 17. 30.

 5. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7. 00.

 6. W przyszłą niedzielę adoracja dla Rodziny Różańcowej o godz. 8. 00.

 7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12. 45 poświęcenie przyborów szkolnych, tornistów i plecaków.

 8. 12 września w Warszawie zostaną wyniesieni na ołtarze – Kard. Stefan Wyszyński i siostra Róża Czacka. Od środy codziennie będziemy przygotowywać się duchowo do tego wydarzenia przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy.

 9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy - jakie wnioski na temat edukacji Pana Jezusa można wyciągnąc z tekstów Ewangelii i czy w ogóle Jezus chodził do szkoły? Tygodnik „Niedziela“ uczy nas jak działa nasze sumienie i od czego jest zależne. Nasz parafianin - Krzysztof Tadej zachęca do przeczytania wywiadu z Dariuszem Kowalukiem, złotym medalistą z Tokio. Siostry Franciszkanki polecają nowy numer „Rewerzanki“.

 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszła Urszula Podsiadło. Wieczny odpoczynek…