Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (17.10.2021)

OGŁOSZENIA (17.10.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (17.10.2021)

 1. Dzisiaj gościmy misjonarza z Papui Nowej Gwinei – ks. Krzysztofa Sokoła. Otoczmy misjonarza naszymi modlitwami i wspierajmy go ofiarami.

 2. Pamiętajmy o codziennym różańcu o godz. 17.15.

 3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. W intencji Służby Zdrowia odmówimy różaniec.

 4. W środę o godz. 18. 30 w kinie Helios będzie dla naszej Parafii wyświetlany film pt. “Fatima”. Polecamy gorąco. Zapisy w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Cena–12 zł.

 5. Wszyscy, którzy pragną, by imiona i nazwiska swoich zmarłych były wypomniane podczas nadchodzących dni listopadowych mogą zamówić wypominki codziennie po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii. Zachęcamy, by wypisywać wypominki razem z dziećmi. Uczą się one w ten sposób troski i modlitwy za zmarłych. Będziemy na cmentarzach uczestniczyć  w Eucharystiach i by ułatwić Wam przystępowanie do Komunii św. i zyskanie odpustów za zmarłych – spowiadamy codziennie w czasie Mszy św. porannej i wieczorem od 17. 15.

 6. W najbliższy czwartek rozpocznie się w naszej wspólnocie parafialnej Jerycho Rodzin. Po kopię obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej udamy się wspólnie do Parafii św. Piotra i stamtąd procesjonalnie przyniesiemy Go do nas. Przy kościele św. Piotra na Gołębiowie II gromadzimy się o godz. 17. 20. Proszę KŻR, Legion Maryi, Czcicieli św. Michała Archanioła o zabranie lampionów. Msza św. na rozpoczęcie naszego Jerycha o godz. 18. 00. Cały program  24-godzinnej Adoracji znajdziecie na stoliku za ławkami. Gorąco prosimy o aktywne włączenie się w całodobowy szturm modlitewny. Jak ważna jest modlitwa w intencji rodziny i małżeństwa nikogo nie trzeba przekonywać. Zapoznajcie się z programem także nocnej Adoracji – kiedy Wasza ulica i Wasz blok czuwa przed Najśw. Sakramentem. Polecamy wspólną Eucharystię o północy sprawowaną przez księży pochodzących z naszej Parafii. Zakończenie  Jerycha w piątek Mszą św. o godz. 16. 30 z zawierzeniem rodzin Świętej Rodzinie. Zróbmy wszystko, by dobrze wykorzystać ten święty czas modlitwy za małżeństwa i rodziny.

  CAŁY PROGRAM: http://www.chrystuskrol.radom.pl/aktualnosci/z-zycia-parafii/item/178-jerycho-modlitwa-w-intencji-rodzin
    
 7. Przypominamy, że w czwartki po Mszy św. wieczornej odbywają się spotkania z cyklu „Lectio Divina”.

 8. W przyszłą niedzielę będą do nabycia kalendarze misyjne. Ofiary zostaną wysłane na misje Sióstr Nazaretanek do Ghany.

 9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m. in. o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, którzy z islamu nawrócił się na katolicyzm. Tygodnik „Niedziela” odpowiada na pytania - Co stanowi o sile modlitwy różańcowej? Dlaczego tak przyciąga? Czemu się nie nudzi? Jak to się dzieje, że jest tak ponadczasowa? Październik to dobry miesiąc na takie pytania.

 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Tadeusz Czerwiński. Wieczny odpoczynek…