Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (31.10.2021)

OGŁOSZENIA (31.10.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (31.10.2021)

 1. Dzisiaj zakończenie różańca o godz. 19. 00. Najpierw procesja z relikwiami naszych Świętych, w czasie której odmówimy różaniec. Następnie dla dzieci już w salkach odbędzie się podsumowanie miesiąca różańcowego i bal Wszystkich Świętych.

 2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych ma radosny charakter, bowiem wspominamy tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu Msze Święte są sprawowane jak w niedziele, oprócz godz. 20. 00.

 3. We wtorek natomiast Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7. 00, 10. 00 i 18. 00.

 4. Za naszych zmarłych parafian celebrować będziemy Eucharystię 1 i 2 listopada o 10. 00. Tradycyjnie już 2. XI o godz. 18. 00 zapraszamy rodziny tych zmarłych, którzy odeszli do Domu Ojca w bieżącym roku.

 5. Przez cały listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża).

 6. Msze św. na cmentarzu: przy ul. Limanowskiego - 1 listopada - godz. 15.00; 2 listopada – godz. 12.00.  Na Firleju – 1 i 2 listopada – godz. 15. 00.

 7. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. Codziennie o godz. 17. 30 modlić się będziemy na różańcu dołączając „wypominki”, które można przynieść do kancelarii lub zakrystii. Wypominki są w niedzielę przed Mszą św. o 7.00, 8.30, 10.00, 18.00.

 8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek – adoracja od 17. 00, a w czasie Mszy św. o godz. 18. 00 przyjmiemy do grona Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów i scholanki. W piątek adoracja i spowiedź św. od godz. 15. 00. Dzieci klas czwartych przychodzą do sakramentu pokuty o godz. 17. 15. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej. W najbliższą niedzielę Rodzina Różańcowa przychodzi na adorację na godz. 8. 00.

 9. 7 listopada „Męski Różaniec” w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza o godz. 15.00.

 10. W przyszłą niedzielę kolejne spotkanie z cyklu „Szkoła Modlitwy” o godz. 17.00.

 11. W każdy czwartek w salkach o 19. 00 „Lectio Divina”. Jest to spotkanie dla osób, które chcą pogłębić swoje rozumienie Pisma Św. i żyć Nim na co dzień.

 12. Dzisiaj ostatnia Msza św. o godz. 20. 00.

 13. Kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 10 zł znajdziemy na stolikach za ławkami.

 14. W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. o Litanii do Wszystkich Świętych. Wymieniamy w niej często egzotyczne imiona – dowiedzmy się, kim były te osoby. Jest też do nabycia „Mały Gość” dla dzieci. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o sensie życia i o jego przemijaniu. Z profesorem Stanisławem Grygielem rozmawia nasz parafianin – Krzysztof Tadej.

 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Krystyna Sasin. Wieczny odpoczynek…