Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (19.12.2021)

OGŁOSZENIA (19.12.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU (19.12.2021)

 1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufamy, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem.

 2. W czwartek o godz. 19. 00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić razem ze św. Ojcem Pio.

 3. W piątek, 24 grudnia ostatnie Roraty. Gdyby nie pandemia połamalibyśmy się opłatkiem, ale na pewno poświęcimy szopki, figurki do żłóbka, sianko i świece Caritasu. Gorąco zapraszamy o godz. 6. 00. Pan już blisko!

 4. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy w czasie wieczerzy o postny posiłek, o wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy wszystkich parafian i gości na Pasterkę.

 5. Chrzty w pierwszy i drugi dzień Świąt o 12.45.

 6. W drugi dzień Świąt o godz. 10.00 Msza św. w intencji małżeństw zawartych w bieżącym roku 2021. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 7. 26 grudnia w drugi dzień Świąt o godz. 19.00, zapraszamy na wspólne kolędowanie z Chórem Parafialnym, Scholą Rodziców i Scholą Młodzieżową. Nie zabraknie znanych kolęd i pastorałek.

 8. Kochani Parafianie! Od kilkunastu już miesięcy trwa niestabilna sytuacja związana z pandemią. Dlatego i w roku bieżącym wizyta duszpasterska będzie inna. Napisaliśmy do Was list, w którym dokładnie wyjaśniamy aktualną sytuację naszej Parafii i kiedy będzie sprawowana Eucharystia w Waszej intencji. Gorąco prosimy Was o pomoc w przekazaniu listów do swoich sąsiadów w klatce i w bloku. Po Mszy św. zapraszamy do zakrystii po koperty z listami.

 9. Dzisiaj po Mszach św. harcerze z naszej szkoły będą rozprowadzali pierniczki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność drużyn harcerskich działających przy naszej szkole nr 24. Zachęcamy do wsparcia.

 10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Tygodnik „Niedziela” wyjaśnia szóstą z głównych prawd wiary – „Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna, gdyż człowiek bez łaski nie może uczynić niczego zasługującego na życie wieczne“. Jest do tego numeru dołączony śpiewnik kolęd z obrzędem wieczerzy wigilijnej. W najnowszym „Małym Gościu“ kolędy w wykonaniu Arki Noego w zupełnie nowych aranżacjach.

 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do domu Ojca – Kazimierz Cieloch, Mariusz Synowiec, Marian Kaczkowski. Wieczny odpoczynek...