Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (02.01.2022)

OGŁOSZENIA (02.01.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ PO BOŻYM NARODZENIU (02.01.2022)

1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów nakreślimy litery K+M+B (C+M+B 2022). Takie oznakowanie drzwi ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr. Tradycyjnie w tym dniu kolęda w Domu Parafialnym i u Sióstr. Tego dnia gościć będziemy misjonarza z Kazachstanu – ks. Zbigniewa Lenarta. Wesprzyjmy go modlitwami i ofiarami.

2. Poświęcone kredę i kadzidło będzie można nabyć u młodzieży ze Scholi i Ministrantów po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek dla naszych dzieci i młodzieży. Dziękujemy za wsparcie.

3. Po rocznej przerwie, 6 stycznia po raz dziesiąty wyruszy ulicami Radomia Orszak Trzech Króli. Początek o 12.00 na radomskim Rynku.

4. 7 stycznia pierwszy piątek miesiąca. Adoracja od 15.00, a spowiedź od 17.00.

5. Trwa nasze parafialne kolędowanie. Gorąco zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków w wyznaczonym dniu i godzinie na wspólną Eucharystię w Waszej intencji. Niech to modlitewne spotkanie wzbudzi i ożywi w nas ducha jedności, gorliwości i wzajemnej miłości. Najważniejsza jest Wasza obecność na Mszy św. sprawowanej w Waszej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

  • w poniedziałek o godz. 9.00 mieszkańców bloku Kotarbińskiego 1 i 3, wieczorem na 18.00 parafian z bloków Kotarbińskiego 4 i 5;

  • we wtorek o 9.00 – Zbrowskiego 108, Obr. Warszawy 2B, 4 i 6, wieczorem o 18.00  - Orląt Lwowskich 1, 2 i 3;

  • w środę o 9.00 – parafian z Orląt Lwowskich 4 i 6, a na godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Ks. Skorupki 3 i 4.

    Rozkład Mszy św. dla poszczególnych bloków znajduje się również w gablocie przed kościołem.

6. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.45 odbędą się Jasełka Misyjne przygotowane przez dzieci z Koła Misyjnego, Scholi i Ministrantów pod opieką s. Agaty. Kolędnicy będą zbierali ofiary na dzieci w krajach misyjnych: Kazachstanie, Uzbekistanie i Kirgistanie. Zachęcamy do udziału.

7. Polecamy lekturę tygodnika “Niedziela”, a zwłaszcza artykuł pt. “Bóg nie jest zagadką”. Jeśli dziś ktoś odrzuca Boga, to oznacza, że nosi w sobie Jego wykrzywiony obraz. Jest również do nabycia świąteczne wydanie “Misyjnych Dróg”. Dowiemy się m. in., że dziś przestrzeń misyjna to również szkoły, uczelnie, dzielnice europejskich miast… Zapraszamy do lektury.

8. W ubiegłym tygodniu przeszedł do Domu Ojca – Zygmunt Kwiecień. Wieczny odpoczynek…