Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (06.01.2022)

OGŁOSZENIA (06.01.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (06.01.2022)

  1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. Syn Boży przeszedł na świat, aby zbawić wszystkich. Jego orędzie zbawienia kierowane jest do wszystkich ludów, narodów i języków. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła podczas każdej Eucharystii.
  2. Pobłogosławioną kredą oznaczmy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2022). Można także zanotować (C+M+B 2022) jako skrót łacińskiego zwrotu „Christus mansionem benedicat”, które tłumaczy się: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Oba sposoby są poprawne.
  3. Po Mszy Świętej młodzież (Ministranci i Schola) rozprowadza poświęcone kredę i kadzidło. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wakacje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.

  4. Dziś także Dzień Pomocy Misjom stąd obecność ks. Zbigniewa posługującego w Kazachstanie. Wesprzyjmy go naszymi modlitwami i ofiarami.

  5. Jutro pierwszy piątek miesiąca. Adoracja od 15. 00, a spowiedź od 17. 00.

  6. Dzisiaj w “Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela. Znajdziemy kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio. Polecamy także lekturę tygodnika “Niedziela”. W odpowiedzi na pytania czytelników – 8 stron ekstra o fundamentach naszej wiary pt. “ABC Wiary”. Zapraszamy do lektury.