Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA (09.01.2022)

OGŁOSZENIA (09.01.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO (09.01.2022)

  1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. To dobra okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

  2. U nas Chrzest św. podczas Mszy św. za parafian o godz. 10.00. Przypominamy, że przygotowaniem do chrztu jest obowiązkowa katecheza dla rodziców dziecka i chrzestnych w I i III czwartek miesiąca o godz. 19.00. Chrzestni powinni być wierzący i praktykujący. Wybierając imię dla dziecka pamiętajmy o Jego świętym patronie w Niebie. Podziękujmy dziś wieczorem i pomódlmy się za dar Chrztu św., za naszych rodziców i chrzestnych.

  3. W czwartek kończymy parafialne kolędowanie. Gorąco zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków w wyznaczonym dniu i godzinie na wspólną Eucharystię w Waszej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – w poniedziałek o godz. 9.00 mieszkańców bloków ks. Skorupki 5, 7, 9 i 11, wieczorem na 18.00 parafian z bloków Etiuda 1, 2, 3 i 4. We wtorek o 18.00 – Etiuda 5, 6 i 7. W środę 12 stycznia o 18.00 – zapraszamy parafian z Symfonii 1, 2, 3, 4 i 5. W czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia w intencji Sympatyków i tych, którzy jeszcze nie otrzymali błogosławieństwa na ten rok.

  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 17.00 na Szkołę Modlitwy.

  5. Dzisiaj w “Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela. Znajdziemy kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio. Polecamy także lekturę tygodnika “Niedziela”. W odpowiedzi na pytania czytelników – 8 stron ekstra o fundamentach naszej wiary pt. “ABC Wiary”. Zapraszamy do lektury.

  6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie – Mariannę Jaskólską, Piotra Bodo, Stanisławę Posuniak. Wieczny odpoczynek…