Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (01.05.2022)

  1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. U nas w Kościele od jutra o godz. 17.00 słuchać będziemy Ewangelii Św. Łukasza.

  2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

  3. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

  4. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w niedziele oprócz godz. 20.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Litanię Loretańską zaśpiewamy w intencji nowych powołaniach kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 15.00. Dzieci klas IV przystępują do sakramentu pokuty od godz. 17.15. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. porannej.

  6. Dobremu Bogu dziękujemy za 40 lat Jego Królowania pośród nas, za naszą Parafię i kościół. Nasze wotum wdzięczności to przede wszystkim Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie otwarta od 7.00 – 19.00. Zechciejmy zapisywać się na określone godziny mojego trwania przy Chrystusie Eucharystycznym. Listę do zapisu znajdziemy w samej Kaplicy przy wejściu. Także już niedługo takiego zapisu również będziemy dokonywali na stronie internetowej naszej parafii. Przed nami, 5 czerwca, Msza św. dziękczynna za 40 lat posługi kapłańskiej ks. Józefa Hernogi, a także rekolekcje ewangelizacyjne zakończone festynem parafialnym 12 czerwca br. Osoby, które pragną nam pomóc w organizacji tych wydarzeń prosimy o kontakt z ks. Piotrem. Od dziś, od godz. 12.00 będą również dostępne na parafialnym kanale YouTube archiwalne filmy nagrywane w latach 1991 – 2000. Zapraszamy do oglądania.

  7. Zachęcamy do nabycia i lektury czasopism katolickich. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecamy artykuł o nabożeństwie majowym. Tygodnik „Niedziela” przypomina nam, że wciąż potrzebujemy siły i odwagi do wyznawania wiary, która potrafi nas uratować z najgorszych opresji.

  8. W ostatnim tygodniu odszedł do domu Ojca: Krzysztof Nagórski. Wieczny odpoczynek…
Więcej w tej kategorii: « OGŁOSZENIA OGŁOSZENIA »