Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (15.05.2022)

  1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 20.00 majówka przy krzyżu na “górce”.
  2. W przyszłą niedzielę w Lyonie sługa Boża Paulina Jaricot, założycielką KŻR, będzie ogłoszona błogosławioną. Codziennie w trakcie „Majówek” przygotowujemy się do tego wydarzenia modląc się nowenną i jedną dziesiątką różańca.

  3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i Ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej Ojczyźnie.

  4. W przyszłą niedzielę X Marsz dla Życia i Rodziny. Promujemy nierozerwalność małżeństwa oraz piękno życia rodzinnego. Początek Marszu o godz. 16.00 przy kościele św. Jana.

  5. Bardzo cieszy trwanie nas, Parafian, przy Jezusie Eucharystycznym w Kaplicy Adoracji. Dziękujemy z całego serca, że nasz Pan i Król Jezus Chrystus nie jest sam. Niech każdy z nas, choć raz w tygodniu, znajdzie czas na chwilę adoracji. Aby nasza Kaplica nabrała jeszcze piękniejszego blasku planujemy zakup 10 dębowych klęczników, które staną w miejsce krzeseł. Gdyby ktoś chciał indywidualnie złożyć cegiełkę na klęcznik lub ofiarować go w całości to prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

  6. Bogu niech będą dzięki za kolejne dwie grupy dzieci, które wczoraj przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej, a dziś rozpoczynają Biały Tydzień. Pamiętajmy o nich oraz o ich rodzicach w naszych modlitwach.

  7. Dziś o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców i dzieci obchodzących Rocznicę I Komunii Świętej.

  8. Pragniemy poinformować, że w ramach działalności ewangelizacyjnej chodzą po naszych osiedlach i pukają do naszych mieszkań parafianie, którzy chcą modlić się razem z nami i dać świadectwo swej wiary. Mają upoważnienie z kancelarii parafialnej i są oni dobrze nam znani. Okażmy życzliwość i zainteresowanie oraz zechciejmy ich wysłuchać. Głośmy razem chwałę Pana Boga.

  9. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. o kanonizowanym dziś Karolu de Foucauld. Tygodnik Niedziela” zastanawia się nad kwestią religijnych kanałów w mediach społecznościowych i pyta czy ułatwiają one kontakt z Panem Bogiem oraz czy prowadzą do żywej relacji z Nim? Jest także do nabycia czasopismo naszych Sióstr „Rewerzanka”, a w nim m.in. świadectwo Ewy o obecności Maryi w jej życiu. Zapraszamy do lektury.
Więcej w tej kategorii: « OGŁOSZENIA OGŁOSZENIA »