Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (19.06.2022)

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Po odśpiewaniu Litanii do Serca Jezusowego wyruszamy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej Parafii. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów o godz. 17.30.

  2. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Litanią do Serca Jezusowego będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

  3. Tego dnia o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie, przedwakacyjne spotkanie w cyklu “Lectio Divina” w salkach katechetycznych.

  4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Św. o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

  6. W tym tygodniu ks. Prałat, a za tydzień ks. Piotr będą obchodzili swoje imieniny. Msze św. w intencji ks. Jana będą sprawowane w piątek o godz. 18.00 i w niedzielę o 10.00. Za ks. Piotra natomiast w przyszłą niedzielę o 10.00 i 29 czerwca o 7.00 i 18.00. Polecamy Drogich Solenizantów naszym modlitwom.

  7. Po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią COVID-19 powracamy do współpracy z Hufcem ZHP Radom-Miasto i PSP 24 w organizacji obozów letnich. Obóz w miejscowości Łazy k/Mielna odbędzie się w dniach 15-27 lipca br. Uczestnikami mogą być dzieci klas od czwartej do ósmej z naszej Parafii uczęszczające do PSP 24. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii. Tam też można odebrać kartę kwalifikacyjną. Koszt 400 zł. Liczba miejsc ograniczona. 

  8. W najbliższą niedziele na każdej Mszy św. zostanie zaprezentowany nowo wydany album pt. „Skarby sztuki sakralnej Diecezji Radomskiej” ukazujący najcenniejsze zabytki architektury, rzeźby, malarstwa z terenu naszej diecezji. Jest to pierwsze wydawnictwo prezentujące historyczne dziedzictwo naszej ziemi. Album został przygotowany w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą istnienia diecezji radomskiej. Po Mszach św. będzie możliwość obejrzenia i nabycia publikacji. Serdecznie zachęcamy.

  9. W sobotę na Mszę św. o godz. 7.00 zapraszamy rodzinę adopcyjną dziecka poczętego.

  10. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. o adoracji Najświętszego Sakramentu. Tygodnik „Niedziela” zachęca nas do nabożeństw czerwcowych, przypominając, że w Sercu Jezusa jest nasze szczęście. W najnowszym „Małym Gościu” dzieci znajdą wyjątkową książeczkę na wakacje „Szlakiem Wisły”. Jest również do nabycia czasopismo naszych Sióstr „Rewerzanka”, w całości poświęcone osobie Założyciela – bł. ks. Antoniego Rewery.
Więcej w tej kategorii: « OGŁOSZENIA OGŁOSZENIA »