Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - 2 czerwca 2019 r.

 

1.     Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30.

2.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania już od godz. 17.00. Spowiedź piątkowa i adoracja Najświętszego Serca Jezusowego od godz. 15.00. Dzieci przychodzą do spowiedzi o godz. 17.15.

3.     Dziś na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za parafian z ul. Kotarbińskiego 5, u których w ostatnich tygodniach gościła Figura Matki Bożej Fatimskiej. Na tę Eucharystię zapraszamy również mieszkańców ul. Zientarskiego 2, bo tam teraz przebywać będzie Maryja w Figurze Fatimskiej. 

4.     Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

5.     Jubileusz 50-lecia naszego ks. Prałata trwa. Najbliższe uroczystości związane z Jubilatem to festyn 20 czerwca. Na stoliku za ławkami jest wyłożona Księga Pamiątkowa, do której każdy może a nawet powinien wpisać swoje życzenia bądź krótkie słowo życzliwości ku czci naszego Ks. Jana. Gorąco zapraszamy.

6.     Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny

7.     W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Stanisława Pijarskiego.

8.     W dniu 9 czerwca 2019 r. już po raz ósmy ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci. Szczególnie w naszych czasach trzeba podkreślać wartość i piękno szczęśliwych małżeństw i rodzin. Marsz dla Życia i Rodziny wpisuje się w VII Tydzień Ewangelizacyjny, który rozpocznie się Wigilią Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca, o godz. 20.30, w radomskiej katedrze. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Tygodniu Ewangelizacyjnym i Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszam całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi, wszystkie organizacje, stowarzyszenia ruchy prorodzinne. Przyjdźmy ze swoimi sztandarami i emblematami. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina Niech to będzie radosne święto i manifestacja szczęśliwych rodzin naszej diecezji i miasta.    

                                  Z pasterskim błogosławieństwem  Biskup radomski Henryk Tomasik

Program Marszu:

15.00 Msza w kościele św. Jana (Fara) przy ul. Rwańskiej

16.00 Rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Rwańską i Żeromskiego                                                 

17.00 Finał Marszu na Placu Konstytucji 3 Maja. Atrakcje dla dzieci i dorosłych Koncert zespołu księży i kleryków Jak najbardziej                                                           

19.00 Zakończenie