Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019 r.

 

1. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30.

2. W poniedziałek od 19. 00 spowiedź św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, ich rodziców i świadków. W środę natomiast ks. Bp Ordynariusz udzieli sakramentu Bierzmowania o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Procesja Fatimska po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów. Podczas tej Eucharystii o godz. 18.00 zostaną wniesione i przykazane naszej Parafii relikwie błogosławionej Marii Teresy Casini i Marii Reni Vattalil. Błogosławiona Siostra Maria Teresa Casini jest założycielką zgromadzenia Sióstr Oblatek NSJ modlących się i wspierających kapłanów w realizacji ich powołania. Natomiast Błogosławiona Siostra Maria Reni jest męczennicą z 1995 r. Została zamordowana ze względu na wiarę w Chrystusa. Na stoliku znajdziecie folder o nowych błogosławionych.

5. W piątek o godz. 18.00 rozpoczęcie Mszą św. wieczoru uwielbienia. Wszystkich parafian na ten piątkowy wieczór Chwały i Uwielbienia zapraszamy.

6. W dniach 14-16 czerwca będziemy przeżywać w Radomiu, na terenie Muzeum Wsi Radomskiej, Diecezjalne Dni Młodych. Na zakończenie Dni Młodych, w niedzielę 16 czerwca, o godz. 12.30, na terenie Muzeum, rozpocznie się Festyn Rodzinny Zapraszamy całe rodziny, aby w ten sposób świętować Dzień Pański. O godzinie 14.00 celebrowana będzie Msza Święta, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Turzyński. Nasze świętowanie zakończymy koncertem zespołu Arka Noego.

7. 29 czerwca, czyli w ostatnią sobotę tego miesiąca organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia, do Kostomłotów i do monastyru w Jabłecznej. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii. Gorąco zapraszamy.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski.

9. Dzisiaj ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci. Szczególnie w naszych czasach trzeba podkreślać wartość i piękno szczęśliwych małżeństw i rodzin. Zapraszamy całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. O godz. 16.00 rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Rwańską i Żeromskiego.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Tadeusza Zajączkowskiego.