Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - Niedziela Trójcy Świętej

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Trójcy Świętej

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Trójcy Świętej - 16 czerwca 2019 r.

 

1. Wkrótce koniec roku szkolnego. Podziękujmy Panu Bogu i dobrze zakończmy ten czas nauki. We wtorek od godz. 17.30 spowiedź św. dla wszystkich dzieci, a w środę o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Bożego Ciała. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pośród nas wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii.
Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja.
W tym roku przejdziemy ulicami: Zbrowskiego i I ołtarz, za który odpowiadają KŻR, stanie na małym parkingu przy bocznej ścianie Polikliniki; następnie przejdziemy ul. Gołębiowską, gdzie za II ołtarz przy Figurce odpowiadają tamtejsi mieszkańcy. Przed torami skręcimy w prawo i koło garaży przejdziemy ul. Powst. Śl. Na parkingu pod Krzyżem III ołtarz, który przygotowują wspólnoty Neokatechumenalne. I tradycyjne IV ołtarz przy Kościele z dziećmi pierwszokomunijnymi. Prosimy mężczyzn zwłaszcza z grup parafialnych o przygotowanie ołtarzy w środę o 16.00.

3. Dzieci komunijne i rocznicowe prosimy o sypanie kwiatów. Próba dla ministrantów i dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o godz. 18.30.

4. Na Mszy św. o godz. 10.00 wspólnie podziękujemy Chrystusowi Królowi Wszechświata za powołanie i kapłaństwo ks. Prałata z racji jego Jubileuszu. Także na tej Eucharystii gościć będziemy ks. Krzysztofa Wilka, który świętuje 25 lat swego kapłaństwa. Niech nasza modlitwa i obecność będą wyrazem naszej wdzięczności wobec Czcigodnych Jubilatów. Więcej dziać się będzie w czasie festynu od godz. 16.00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 17.30.

6. 29 czerwca organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia, do Kostomłotów i do monastyru w Jabłecznej. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii. Gorąco zapraszamy.

7. We wrześniu parafia św. Jadwigi organizuje pielegrzymkę do Włoch. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – polecamy tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł powinni przeczytać rodzice i dziadkowie. W najnowszym „Małym Gościu” – opaska na rękę.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Zbigniewa Dzioba.

10. W Boże Ciało po procesji od godz. 16.00 na boisku szkolnym odbędzie się Festyn Parafialny ku Czci naszego Jubilata ks. Prałata. Z 50 lat jego kapłaństwa aż 37 lat spędził na Gołębiowie. W czasie trwanie naszej zabawy dowiemy się o wielu ciekawych wydarzeniach z życia Jubilata. KŻR, Legion Maryi, Neokatechumenat, Czciciele Św. Michała Archanioła, Domowy Kościół - wszystkie te wspólnoty prosimy o upieczenie ciast. Każdy kto chciałby w czasie Festynu zjeść kiełbaskę z grilla jest proszony - po wyjściu z kościoła – o złożenie dobrowolnej ofiary. W przybliżeniu musimy wiedzieć ile osób skorzysta z tych atrakcji. Jest wiele wydatków dlatego zwracamy się z prośbą o finansową pomoc.