Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - XII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - XII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - XII Niedziela zwykła - 23 czerwca 2019 r.

 

1. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa, a o 17.30 zaśpiewamy w ich intencji Litanię do NSJ.

2. Jutro imieniny ks. Prałata Jana. Msze św. za Drogiego nam Solenizanta już dziś o 8.30 i 10.00, jutro o 7.00 i 18.00. Polecamy Waszym modlitwom ks. Prałata.

3. We wtorek o godz. 7.00 Msza św. z udziałem Rodziny Adopcyjnej Dziecka Poczętego.

4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Po odśpiewaniu Litanii do Serca Jezusowego wyruszamy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej Parafii. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów o godz. 17.30.

5. W najbliższą sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Kodnia o godz. 5.50 sprzed kościoła.

6. W tym tygodniu dwie uroczystości – w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, a w sobotę – Uroczystość Świętych Piotra i Pawła.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – przeczytamy o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana; o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”. W najnowszym „Małym Gościu” – opaska na rękę.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ryszarda Nogę.

 

Komunikat Biskupa Radomskiego

Umiłowani Bracia i Siostry!

Drugie Boże Przykazanie uczy nas szacunku dla Osoby Pana Boga oraz najświętszych wartości, które uobecniają tajemnice zbawienia.

W ostatnich tygodniach dokonały się w przestrzeni publicznej wydarzenia, które uderzają w najświętsze tajemnice naszej wiary: parodiowanie Mszy Świętej i procesji z Najświętszym Sakramentem, profanowanie świątyń oraz Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
Bolejemy nad każdym faktem profanowania sacrum. Protestujemy przeciwko takiej formie traktowania rzeczy świętych.

Dla nas, wierzących, jest to wezwanie do publicznego przebłagania Pana Boga za te świętokradztwa. Dlatego teraz i po każdej Mszy Świętej, zaśpiewamy suplikacje „Święty Boże …” przepraszając Pana Boga za wszystkie świętokradztwa dokonane na polskiej ziemi.

Biskup Henryk Tomasik