Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - XXXVII Niedziela zwykła - 6 października 2019 r.

 

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15.

2. Adoracja Pana Jezusa wraz z Uwielbieniem dzisiaj o godz. 19.00.

3. Dzisiaj zapraszamy mężczyzn do „Męskiego różańca”. Modlitwa rozpocznie się w kościele św. Jana Mszą św. o 15.00, po której wyjdziemy procesyjnie na ulice, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.

4. Jutro przy kościele stanie kontener na makulaturę. Możemy wspomóc misje i misjonarzy przynosząc właśnie makulaturę. Każda złotówka zostanie przekazana na misje.

5. We wtorek modlitwę różańcową, a następnie Mszę św. celebrować będziemy wspominając świętych polskich pierwszych misjonarzy męczenników – błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Na koniec ucałujemy ich relikwie.

6. W najbliższą sobotę gościć będziemy ks. Bp Ordynariusza z okazji 10 rocznicy istnienia w naszej Parafii Legionu Maryi. Msza Św. dziękczynna o godz. 18.00.

7. Znakiem wdzięczności Panu Bogu za powstanie i działalność Legionu Maryi będzie koncert charytatywny 20 października o godz. 16. 00 w Oratorium Księży Filipinów. Usłyszymy i zobaczymy musical „Życie Maryi”. Bilet wstępu jest zarazem cegiełką na budowę hospicjum dziecięcego w Wilnie. Bilety w zakrystii.

8. Na salkach udostępniamy punkt konsultacyjny dla pracownika socjalnego MOPS-u i dzielnicowego. W gablocie znajdziemy terminarz spotkań.

9. W Radomiu rozpoczyna się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Wspaniały program. Gorąco polecam. Szczegóły w gablocie.

10. W najbliższą niedzielę Dzień Papieski. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka na ten cel po Mszach św.

11. Przyszła niedziela to 13 dzień października. O godz. 19.00 ostatnia w tym roku procesja fatimska.

12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji mieszkańców bloku Zientarskiego 6, którzy gościli Maryję w Figurze Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię parafian z ul. Zientarskiego 8, którzy teraz zabiorą Maryję do siebie.

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – o tym, jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko. Przeczytamy również o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Henrykę Dudek. Wieczny odpoczynek…