Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Adwentu - 15 grudnia 2019 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko,że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Doświadczamy tego poprzez rekolekcje, które właśnie rozpoczęliśmy. Módlmy się za naszego rekolekcjonistę - Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej o. Rafała Kupczaka, za księży spowiedników i za siebie nawzajem.

2. Msze św. z naukami jutro, we wtorek i w środę o 6.00, 9.00 i 18.00. Spowiedź w środę od 7.30 – 10.00 i po południu od 16.30 – 19.30. W dzień spowiedzi przynosimy z sobą książeczki do nabożeństwa.

3. W środę od godz. 10. 00 nawiedzimy chorych. Prosimy rodziny i opiekunów o zgłoszenie nam adresów, by każdy parafianin Święta Bożego Narodzenia przeżył pojednany z Bogiem.

4. Przed kościołem wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów kwestują na rzecz chorych, a także harcerze i zuchy z naszej Szkoły sprzedają pierniczki.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.

6. 21 grudnia zapraszamy na dzień skupienia młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Początek o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

7. W drugi dzień Świąt o godz. 10.00 Msza św. w intencji małżeństw zawartych w bieżącym roku 2019. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Przed nami ostatni tydzień Rorat. W przyszły wtorek – ostatnie „roraty”. Połamiemy się opłatkiem, poświęcimy szopki, figurki do żłóbka, sianko i świece Caritasu. Zapraszamy codziennie dzieci, młodzież, dorosłych o godz. 6.00. Pan jest blisko! Niech zastanie nas czuwających.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich.