Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - III Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela zwykła - 26 stycznia 2020 r.

 

1. Msza św. i spotkanie formacyjne dla bierzmowanych i ich rodziców dzisiaj o godz. 18.00. Zapraszamy.

2. Na szkołę modlitwy z psalmem 112 i przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy dziś wieczorem o godz. 19.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii o godz. 7.00 oraz pierwszosobotnim nabożeństwie.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu, a zwłaszcza nasze Siostry zakonne. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie klasztory i domy zakonne.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 12.45 poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych.

7. Nasza „Schola Gołębiowska“ zaprasza 2 lutego na godz. 17.00 na koncert kolęd.

8. Wszystkie dzieci z naszej Parafii zapraszamy na zabawę karnawałową – 1 lutego w godzinach od 11.00–13.00. Zapisy dziś po Mszy św. o 12.45 w salkach parafialnych.

9. Rodzice, którzy pragną ofiarować Matce Bożej swoje dzieci mogą to uczynić już w lutym, wcześniej zgłaszając się do kapłana na ustalenie dogodnej dla Was daty.

10. Zauważamy coraz większą potrzebę pogłębiania relacji z Bogiem w małżeństwach i rodzinach. Dlatego chcemy powołać w naszej parafii kolejny już krąg Domowego Kościoła (Oazy Rodzin). Jest to bardzo dobra forma pogłębienia żywej wiary w rodzinie i umocnienia wzajemnych relacji małżeńskich. Małżeństwa, które już dziś czują potrzebę wejścia na drogę przyjaźni z Panem Bogiem i są zainteresowane takim sposobem formacji prosimy o kontakt z ks. Witoldem bezpośrednio w zakrystii lub przez stronę parafialną na facebooku. Więcej szczegółów podamy w najbliższą niedzielę.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – przypominamy słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie, jak mogło dojść do takiego ludobójstwa. Natomiast w tygodniku „Niedziela“ przeczytamy o realnym zagrożeniu dla prawidłowego rozwoju dzieci korzystających z cyfrowej rozrywki. Jak je chronić?

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Andrzeja Wójcickiego– “Wieczny odpoczynek…”