Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - Święto Ofiarowania Pańskiego

Ogłoszenia parafialne - Święto Ofiarowania Pańskiego

Ogłoszenia parafialne - Święto Ofiarowania Pańskiego - 2 lutego 2020 r.

 

1. Z inicjatywy Św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby poświęcone Bogu, a zwłaszcza nasze Siostry zakonne. Dziś prosimy o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszych rodzin i we wspólnocie parafialnej. Ofiarą do puszek wesprzyjmy materialnie klasztory i domy zakonne.

2. Nasza „Schola Gołębiowska“ zaprasza dziś na godz. 17.00 na koncert kolęd.

3. Zapraszamy rodziców do ofiarowania Matce Bożej swojego dziecka. Przyjdźcie do zakrystii, by ustalić dogodny dla was termin.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, a także prosić będziemy o nowe i święte powołania z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od 15.00. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać również od godz. 15.00. Dzieci klas IV-tych przychodzą do spowiedzi o 17.15.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji Amazonek z okazji wspomnienia ich patronki - św. Agaty.

7. Za naszą Siostrę organistkę – Agatę modlić się będziemy w środę o 7.00 i w najbliższą niedzielę także o 10.00.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji parafian z ul. Obr. Warszawy 4. Wspólnie podziękujemy za łaski otrzymane przez ręce Maryi. Teraz Figura Matki Bożej przybędzie do mieszkańców bloku przy ul. Obr. Warszawy 6. Zapraszamy Was na tę Eucharystię.

9. Osoby ze Wspólnot istniejących i formujących się przy naszej Parafii od czasu do czasu pukają do naszych mieszkań, by głosić Chrystusa. Drodzy Parafianie z osiedli Etiuda i Symfonia – nie zdziwcie się, jeśli zapukają do Was Bracia ze wspólnoty Neokatechumenalnej, by głosić Ewangelię. Przyjmijcie ich życzliwie. Są oni posłani przez kościół.

10. Caritas Diecezji Radomskiej, aby móc lepiej i efektywniej pomagać, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia i choroby. Dziękujemy za zaufanie. Nr KRS niezbędny do podania w PIT oraz nowe zasady rozliczania, znajdą Państwo na ulotkach i plakatach.

11. We wtorek o 9.00 zapraszamy mężczyzn do pomocy przy rozbieraniu choinek.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – radykalne naśladowanie czystości, ubóstwa i posłuszeństwa Chrystusa jest znakiem dla świata. Natomiast w tygodniku „Niedziela“ przeczytamy z czego żyją siostry zakonne.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Wiktora Kusztala – "Wieczny odpoczynek…"