Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - VII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - VII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne - VII Niedziela zwykła - 23 lutego 2020 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. 26 lutego przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o g. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.

3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60. rokiem życia.

4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 18.30, a dla dzieci o 16.30

5. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu o g. 17.15.

6. Jak co roku w Środę Popielcową rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci. Prosimy Was Drodzy Rodzice – bądźcie z Waszymi dziećmi. Spotkania rekolekcyjne w Środę Popielcową:

- o godz. 8. 30 dla dzieci klas IV –VIII
- o godz. 10. 00 dla dzieci 0-III;
- o godz. 15. 00 dzieci starsze od V-VIII
- o godz. 16. 00 dzieci od O – IV

Dalszy program będzie podawany na bieżąco i oczywiście można go już znaleźć w gablocie i na stronie internetowej.

7. Prosimy Parafian o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

8. Od przyszłej niedzieli aż do ostatniej niedzieli października na nowo powraca Msza św. o godz. 20.00.

9. W każdą niedzielę między 19.00 a 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja w ciszy.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. Natomiast w tygodniku „Niedziela“ przeczytamy o sensie cierpienia, miłości i sile modlitwy.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Wandę Swoczyna. Wieczny odpoczynek...