Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu - 1 marca 2020 r.


1. Odbyły się rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, ale teraz zadbajmy, by nasze dzieci uczestniczyły we Mszach św. niedzielnych, na Drodze Krzyżowej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ks. Piotrowi wraz z ekipą młodzieży za pięknie przeprowadzone rekolekcje i za pomoc w czasie tych dni naszym Katechetkom – Siostrze Wiesławie, Pani Ewie i Pani Joannie. Bóg zapłać naszym Scholom.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

3. W piątki w naszym kościele o godz. 16.30 dla dzieci, a o 18.30 dla dorosłych odprawiamy Drogę Krzyżową. W niedziele o godz. 17.15 Gorzkie Żale. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

4. Krzyż jest znakiem miłości Boga do każdego z nas. Pod chórem wystawiony jest Krzyż z kamieniem z Grobu Pana Jezusa z Jerozolimy. Nie przechodźmy obok Niego obojętnie. Wyraźmy naszą wdzięczność i miłość Krzyża przez ucałowanie. Można również złożyć tam ofiarę na urządzenie Grobu Pańskiego na Wielki Piątek.

5. Jałmużna - oprócz postu i modlitwy jest niezbędnym filarem właściwego przeżycia Wielkiego Postu, to forma miłości bliźniego. Po drodze krzyżowej będzie można złożyć swą ofiarę, jałmużnę dla potrzebujących.

6. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, to patron naszego miasta i naszej Diecezji. Przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół radomski wraz z pasterzami i wiernymi.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy w czasie adoracji od godz. 17. 00 o nowe i święte powołania zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, a także będziemy prosić o łaskę nawrócenia. Adoracja i spowiedź św. od godz. 15.00. W sobotę po Mszy św. porannej powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Tradycyjnie II niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami, dlatego gościć będziemy ks. Witalija Beszkurego z Żytomierza, który po Mszach św. będzie zbierał do puszki ofiary na prowadzenie duszpasterstwa w parafii św. Zofii w Żytomierzu.

9. Od dzisiaj aż do ostatniej niedzieli października na nowo powraca Msza św. o godz. 20.00

10. W każdą niedzielę między 19.00 a 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja w ciszy.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

12. 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. To wielkie szczęście, że doczekaliśmy takiej wspaniałej chwili. Zapraszamy do zakrystii wszystkich, którzy pragną udać się do Warszawy na tę Mszę beatyfikacyjną.

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – początek rekolekcji wielkopostnych z kard. Stefanem Wyszyńskim oraz o metodach pokonywania pokus. W „Niedzieli“- przeczytamy o seniorach, którzy są skarbem dla Kościoła, bo tak wiele mogą przekazać wspólnocie.