Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu - 8 marca 2020 r.

 

1. II niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, dlatego gościmy ks. Witalija Beszkurego z Żytomierza, który po Mszach św. zbiera do puszki ofiary na prowadzenie duszpasterstwa w parafii św. Zofii w Żytomierzu.

2. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, o matkach, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi.

3. W piątki w naszym kościele o godz. 16.30 dla dzieci, a o 18.30 dla dorosłych odprawiamy Drogę Krzyżową. W niedziele o godz. 17.15 Gorzkie Żale.

4. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą kobiety z grupy „Amazonki”.

5. Jałmużna - oprócz postu i modlitwy jest niezbędnym filarem właściwego przeżycia Wielkiego Postu, to forma miłości bliźniego. Po drodze krzyżowej będzie można złożyć swą ofiarę, jałmużnę dla potrzebujących.

6. Od jutra przy ołtarzu bocznym stanie kosz, do którego – w ramach jałmużny wielkopostnej – będzie można przynosić produkty żywnościowe i artykuły szkolne dla dzieci.

7. W przyszłą niedzielę (15 marca) kończy się peregrynacja figurki Matki Bożej w bloku przy ul. Obr. Wa-wy 6. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Na tę Mszę zapraszamy również mieszkańców bloku przy Orląt Lwowskich 1. To do Was trafi figurka Matki Bożej.

8. Święty Jan Paweł II często nas wzywał do ukazywania prawdy o świętości życia oraz niezbywalnego prawa każdej osoby ludzkiej do jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci. Jedną z form realizowania tej prośby Świętego Jana Pawła II jest Narodowy Marsz Życia.
Szczegóły znajdziemy w gablocie z ogłoszeniami.

9. Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

10. W przyszłą niedzielę (15 marca) zapraszamy na kolejne spotkanie w Szkole Modlitwy o godz. 19:00. Tym razem rozważać będziemy Psalm 51.

11. 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. To wielkie szczęście, że doczekaliśmy takiej wspaniałej chwili. Zapraszamy do zakrystii wszystkich, którzy pragną udać się do Warszawy na tę Mszę beatyfikacyjną.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ - o wielkiej sile matczynej modlitwy. Zachęcamy gorąco do lektury.

13. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszły: Barbara Machnio oraz Lucyna Jabłońska. Wieczny odpoczynek…