Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkiego Postu - 15 marca 2020 r.

 

1. W nadzwyczajnej sytuacji, troszcząc się o życie i zdrowie najbardziej zagrożonych, respektujmy apel władz i Księży Biskupów, dbając, aby liczba uczestników każdej mszy świętej nie przekraczała 50 osób. Przypominamy, że w tych nadzwyczajnych warunkach nie ma obowiązku uczestniczenia w Eucharystii pod sankcją grzechu ciężkiego. Godziny nabożeństw nie ulegają zmianie. Prosimy, aby osoby starsze, chore oraz dzieci uczestniczyły w Eucharystii transmitowanej przez środki społecznego przekazu.

2. Transmisje telewizyjne i radiowe:

Niedziela, 15 marca 2020 r.
7.00 – TVP 1
9.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
9.30 – Telewizja TRWAM
11.00 – TVP 1
13.00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.
7.00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.
20.00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouTube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.


3. Czas, który przeżywamy jest szansą na intensywniejszą modlitwę osobistą, do której gorąco zachęcamy. Te dni mogą stać się dla nas osobistymi rekolekcjami przeżywanymi w naszych domach.

4. W dni powszednie kościół będzie otwarty od 16.00 do 18.00 i w tych godzinach będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

5. Dzisiaj o 18. 00 będzie Eucharystia sprawowana w intencji parafian z ul. Obrońców Warszawy 6 na zakończenie peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej. W związku z zaistniałą sytuacją do mieszkańców z ul. Orląt Lwowskich 1 - Figura Matki Bożej dotrze w późniejszym czasie.

6. W czwartek uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła i wszystkich mężczyzn. Dlatego zapraszamy mężczyzn w czwartek o godz. 17.30 do wspólnej modlitwy różańcowej w Waszej intencji. Oczywiście różaniec można odmówić pozostając w domu.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym“ – kolejna odsłona cyklu wielkopostnego z prymasem Wyszyńskim. W tygodniku „Niedziela“ znajdziemy książeczkę „Dobra spowiedź“. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny“ a w nim zachęta, by posłuchać swego sumienia.

8. Kilka dni temu Pan Bóg powołał do wieczności Jana Tokarskiego. Wieczny odpoczynek