Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca 2020 r.

 

1. Przeżywany okres Wielkiego Postu w tej nadzwyczajnej sytuacji, gdy troszczymy się o życie i zdrowie najbardziej zagrożonych, podsuwa nam podstawową myśl o naszej wierze w Bożą Opatrzność i w Boże prowadzenie. Niech codzienna modlitwa różańcowa odmawiana w naszych domach o godz. 20.30 przyniesie nam wszystkim pociechę i umocni naszą ufność Bogu. Te dni mogą stać się dla nas osobistymi rekolekcjami przeżywanymi w naszych domach.

2. Pragniemy podzielić się z Wami radosną wieścią, że od dziś można uczestniczyć we Mszach Św. i nabożeństwach sprawowanych w naszym kościele a transmitowanych on-line, czyli na żywo. Znajdziecie link na naszej stronie parafialnej: oglądaj na żywo
Poza tym cieszymy się nowymi ekranami, dzięki którym (mam nadzieję) wzrośnie umiłowanie śpiewu w naszej Parafii.

3. W dni powszednie kościół jest otwarty od 16.00 do 18.00 i w tych godzinach można skorzystać z sakramentu pokuty. Gorąco zachęcamy do spowiedzi już teraz, ponieważ inni księża z dekanatu nie przyjadą do nas na parafialną spowiedź. Spokojnie bez kolejek przygotowujemy się przez sakrament pokuty i pojednania do Paschy.

4. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem Tej uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

5. Dzisiaj w tygodniku „Niedziela“ znajdziemy próbę odpowiedzi, co Pan Bóg chce nam dziś powiedzieć.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Jana Głogowskiego i Ryszarda Paducha. Wieczny odpoczynek...